Poradna online - Vaše dotazy

Vložit dotaz Autorizovaný uživatel
Strana: 1 (celkem 10)
Vložil: Jarmout Karel 31.3.2017 21:09:23
Předmět: Invalidní vozík s fixačními pásy - RESTRIKCE?
Dobrý den, rád bych se zde zeptal, zda upoutání klienta na invalidním vozíku s fixačními pásy v domově pro seniory je restrikcí? Máme totiž mnoho klientů, kteří z vozíků sklouzávají a padají - je tam tedy možnost zranění. Zajímá mě ale, jestli se to řadí mezi restrikce, resp. prostředky k omezení volného pohybu klienta?
Odpovědi: 1 Odpovědi
Vložil: Petr Tomsa 12.11.2014 10:16:10
Předmět: šetrná sebeobrana
Dobrý den, rád bych se stal lektorem šetrné sebeobrany, je takový kurz možno absolvovat u vás, popř. za jakých podmínek? Díky za odpověď, Petr Tomsa
Odpovědi: 1 Odpovědi
Vložil: Linda Pařízková 3.7.2014 6:52:09
Předmět: Místnost zřízená k bezpečnému pobytu
Dobrý den, měla bych na Vás dotaz týkající se místnosti zřízené k bezpečnému pobytu. Do současné doby jsme si v zařízení vystačili s přecházejícími možnostmi (verbální a neverbální zklidnění situace, strategie k mírnění napětí, fyzické úchopy). V současnosti jsou tvořena vnitřní pravidla a postup pro používání následujících opatření omezující pohyb. Chceme, aby vše bylo v souladu s právy klientů i platnou legislativou, ale nevíme, zda vše chápeme dobře. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda je zapotřebí před použitím místnosti vyjádření lékaře, nebo stačí až po použití, nebo není v této situaci potřeba, aby se lékař vyjadřoval? Je zapotřebí mít souhlas klienta příp. opatrovníka před použitím místnosti, nebo stačí následné informování zákonného zástupce? Může být klient v místnosti monitorován jiným než zdravotnickým personálem? Byla bych vděčná i za další doporučení a informace, např. v čem se často dělají chyby. Moc Vám děkuji za odpověď.
Odpovědi: 1 Odpovědi
Vložil: Bc. Radka Stybalová 26.5.2014 13:46:49
Předmět: dotaz na omezení pohybu
Dobrý den, mám dotaz na právo uživatelku, který má omezení v právních úkonech, sám může hospodařit s 50,.Kč. ( má poruchu paměti, středního stupně). V našem domově si našla přítele, který je plně orientován. Společně chodí i mimo areál na procházky a vše je bez problémů. nyní mají zájem jet na koupaliště, vykoupat se. Bojíme se o paní, dokážeme popsat rizika (neznáme prostředí, možné ohrožení zdraví apod. Ale argument je, že přítel se chce zavázat, že bude vykonávat doprovod, který se o ni postará. My z provozních důvodů toto zajisti nedokážeme a rodina (opatrovník) také ne. Můžeme ji omezit, když je zde riziko a zároveň má doprovod? Když jde na koupaliště, tak si kupuje lístek a tam uzavírá kupní smlouvu, což ona právní úkony činit nesmí, na druhou stranu to bude asi lístek do 50,.Kč.Děkuji za radu.
Odpovědi: 1 Odpovědi
Vložil: Marie 18.1.2014 3:33:12
Předmět: mříže v oknech
Dobrý den. Můžete nám, prosím, poradit, jak ochránit klienty v našem zařízení? Pracujeme v zařízení soc. péče na oddělení se zvláštním režimem. V současné době nám měnili okna. Stávající, stará okna měli mříže, tyto nyní nemáme. Na oddělení máme klienty s poruchou chování, někteří jsou schopni z otevřeného okna vyskočit nebo vypadnout. Okno se otevírá pomocí kličky jen personálem, jinak je zavřené. Větrání je omezené už nyní, nedovedem si představit jak se asi bude klientům v létě spát v noci při zavřených oknech, budou-li tropická horka. Děkujeme za odpověď
Odpovědi: 1 Odpovědi