Poradna online - Vaše dotazy

Vložit dotaz Autorizovaný uživatel
Strana: 1 (celkem 10)
Vložil: Marie 23. 11. 2021 19:55:04
Předmět: přichycení rukou
Dobrý den, ráda bych se zeptala, máme klientku, těžká mentální retardace, autismus. Klientku vysazujeme na přání rodičů pravidelně na toaletu, je schopna vykonat potřebu tam, ale potřebuje aspoň čtvrt hodiny v klidu. Bohužel nám vždy rozetře všude stolici, dává si ji i do úst, má silný ekzém na nohou, který si do krve škrabe. Zkoušeli jsme přes ni uchytit prostěradlo, to si vždy strhá, pořídil se speciální nástavec na záchod, dostala se i přes něj. U toalety jsou dvě madla, za která se přidržuje, je možno po dobu vykonání potřeby jí ruce pomocí pásky na suchý zip, přichytit k madlu? Jinak by se musela přestat vysazovat, což je u této klientky krok zpět. Děkuji za odpověď
Odpovědi: 1 Odpovědi
Vložil: Jarmout Karel 31. 3. 2017 21:09:23
Předmět: Invalidní vozík s fixačními pásy - RESTRIKCE?
Dobrý den, rád bych se zde zeptal, zda upoutání klienta na invalidním vozíku s fixačními pásy v domově pro seniory je restrikcí? Máme totiž mnoho klientů, kteří z vozíků sklouzávají a padají - je tam tedy možnost zranění. Zajímá mě ale, jestli se to řadí mezi restrikce, resp. prostředky k omezení volného pohybu klienta?
Odpovědi: 1 Odpovědi
Vložil: Petr Tomsa 12. 11. 2014 10:16:10
Předmět: šetrná sebeobrana
Dobrý den, rád bych se stal lektorem šetrné sebeobrany, je takový kurz možno absolvovat u vás, popř. za jakých podmínek? Díky za odpověď, Petr Tomsa
Odpovědi: 1 Odpovědi
Vložil: Linda Pařízková 3. 7. 2014 6:52:09
Předmět: Místnost zřízená k bezpečnému pobytu
Dobrý den, měla bych na Vás dotaz týkající se místnosti zřízené k bezpečnému pobytu. Do současné doby jsme si v zařízení vystačili s přecházejícími možnostmi (verbální a neverbální zklidnění situace, strategie k mírnění napětí, fyzické úchopy). V současnosti jsou tvořena vnitřní pravidla a postup pro používání následujících opatření omezující pohyb. Chceme, aby vše bylo v souladu s právy klientů i platnou legislativou, ale nevíme, zda vše chápeme dobře. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda je zapotřebí před použitím místnosti vyjádření lékaře, nebo stačí až po použití, nebo není v této situaci potřeba, aby se lékař vyjadřoval? Je zapotřebí mít souhlas klienta příp. opatrovníka před použitím místnosti, nebo stačí následné informování zákonného zástupce? Může být klient v místnosti monitorován jiným než zdravotnickým personálem? Byla bych vděčná i za další doporučení a informace, např. v čem se často dělají chyby. Moc Vám děkuji za odpověď.
Odpovědi: 1 Odpovědi
Vložil: Bc. Radka Stybalová 26. 5. 2014 13:46:49
Předmět: dotaz na omezení pohybu
Dobrý den, mám dotaz na právo uživatelku, který má omezení v právních úkonech, sám může hospodařit s 50,.Kč. ( má poruchu paměti, středního stupně). V našem domově si našla přítele, který je plně orientován. Společně chodí i mimo areál na procházky a vše je bez problémů. nyní mají zájem jet na koupaliště, vykoupat se. Bojíme se o paní, dokážeme popsat rizika (neznáme prostředí, možné ohrožení zdraví apod. Ale argument je, že přítel se chce zavázat, že bude vykonávat doprovod, který se o ni postará. My z provozních důvodů toto zajisti nedokážeme a rodina (opatrovník) také ne. Můžeme ji omezit, když je zde riziko a zároveň má doprovod? Když jde na koupaliště, tak si kupuje lístek a tam uzavírá kupní smlouvu, což ona právní úkony činit nesmí, na druhou stranu to bude asi lístek do 50,.Kč.Děkuji za radu.
Odpovědi: 1 Odpovědi